نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 381979
 بازدید امروز : 184
 کل بازدید : 703449
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.9532
اخبار > اردوی فرهنگی، آموزشی و تفریحی فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در عشق آباد


  چاپ        ارسال به دوست

اردوی فرهنگی، آموزشی و تفریحی فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در عشق آباد

اردوی آموزشی، فرهنگی و تفریحی فارسی آموزان رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در عشق آباد با  شرکت يكصد نفر از فارسی آموزان بالاي 15 سال این نمایندگی به همراه معلمان و كاركنان روز شنبه شانزدهم ارديبهشت ماه سال 1396در منطقه توريستي چولي  برگزار شد.

این برنامه که به صورت دوره‌ای و در طول سال برگزار می شود؛ جزء برنامه‌های كمك آموزشی زبان فارسی به شمار مي‌آيد و هر ساله از اقبال و استقبال خوب فارسی آموزان برخوردار است. برگزاري اردوهايي از اين‌دست داراي جایگاه مهمی برای یادگیری و تمرین فعالیت‌های گروهی است و با فراهم ساختن یك محیط دور از كلاس، ظرفیت مناسبی برای بهره برداری آموزشی بدست مي‌آيد و فارسي‌آموزان مي‌توانند آموخته‌هاي تئوريك خود را در ميدان عمل بيازمايند.  

  شرکت در این اردوها همچنین فرصت مناسبی است تا كارايي و پتانسيل‌هاي فارسي‌آموزان بيشتر محك زده شود و ضمن ارزيابي كلي از فرايند مفاهيم آموزشي نقاط ضعف و قوت هم تا حدودي شناسايي مي‌شود كه از ابزارهاي خوب براي اصلاح و بهبود روش است.

 طبق هماهنگي‌هاي بعمل آمده فارسي‌آموزان راس ساعت 9:00 با سه دستگاه اتوبوس حركت و پس از طي مسير يك ساعته به محل تعيين شده وارد شدند و پس از استراحت كوتاه بر اساس جدول زماني برنامه‌ها  هر گروه زير نظر معلم خود به تمرين زبان فارسي و مرور آموخته‌هاي خود پرداختند. برنامه هاي متنوعي از سوي كادر آموزشي در راستاي بهبود و ارتقاي زبان فارسي پيش‌بيني گرديده بود فارسي آموزان در اين فاصله با تمرین دروس و آموزش زبان گفتاری به نوبت به بیان حکایت‌ها، لطیفه‌ها، چيستان، ضرب‌المثل‌ها به زبان فارسی و ترکمنی پرداختند که در تشویق و آشنايي آنان با مفاهيم و مضامين زبان فارسي موثر بود.

 در ادامه برنامه ها زمين فوتبال و واليبال اردوگاه به مدت دو ساعت در اختيار فارسي آموزان قرار گرفت كه فضاي بسيار شاداب و مفرحي را براي آنان رقم زد و فارسي آموزان تلاش مي‌كردند در محاورات از واژه ها و كلمات فارسي استفاده كنند و آموخته‌هاي خود را پيش از بيش تمرين و تكرار نمايند.

پس از صرف غذاي اصيل ايراني به مدت يك ساعت وقت آزاد به منظور گفتگو و گشت و گذار در محوطه مجموعه براي فارسي آموزان اختصاص يافت و در يك فضاي صميمي و گرم به فراخور موضوع مرتبط با دوره‌هاي آموزشي، نكات كاربردي و آموزشي از سوي رايزن فرهنگي كشورمان به مخاطبان ارائه گرديد كه مورد استقبال قرار گرفت.

جناب آقاي دكتر ابوالقاسمي در پايان اردو در جمع فارسي آموزان در خصوص اهميت خدمت گزاري به مردم مطالبي را  اشاره كردند و از فارسي آموزان خواستند كه براي انتخاب شغل هايي چون پزشكي، مهندسي‌هاي پيشرفته و.. تلاش كنند و آينده خوبي را براي خود و جامعه انساني رقم بزنند. وي بر سلامتي روح و جسم تاكيد فراواني كردند و در خاتمه  براي همه كساني كه براي سلامت و امنيت جامعه تلاش مي‌كنند، دعا نمودند.


١٠:٣٨ - 1396/02/18    /    شماره : ٦٧٩٢٤١    /    تعداد نمایش : ١٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: