نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 372318
 بازدید امروز : 321
 کل بازدید : 684673
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.7344
اخبار > برگزاري امتحانات پايان دوره بهاره كلاس‌هاي زبان فارسي


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري امتحانات پايان دوره بهاره كلاس‌هاي زبان فارسي

امتحانات پايان دوره­ بهاره كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و نمايندگي بنياد سعدي در عشق‌آباد در تاريخ سوم تيرماه 1396 در محل رايزني فرهنگي برگزار شد.

فارسي‌آموزان دراين دوره در 10كلاس مقدماتي يك با 145 فارسي‌آموز، 4 كلاس مقدماتي دو با 54 فارسي‌آموز، متوسطه يك و دو جمعاً 7كلاس با 111 فارسي‌آموز، پيشرفته يك و دو 4كلاس با 49 فارسي‌آموز، عالي يك و دو 3 كلاس با 39 فارسي‌آموز، يك كلاس آمادگي براي ترجمه با 12 فارسي‌آموز و دو كلاس ترجمه متوسطه يك با 32 فارسي‌آموز در مجموع بالغ بر 442 تن مشغول آموزش زبان فارسي بودند.

كليه فارسي‌آموزان هم درامتحان آزمون كتبي و هم آزمون شفاهي شركت كردند. قبول‌شدگان در آزمون‌هاي دوره از هفتم تيرماه در كلاس­هاي بالاتر دوره جديد حضور خواهند يافت.

فارسی­آموزان در این دوره‌ها ضمن یادگرفتن الفبای زبان فارسی؛ اعداد، واژه‌ها، جمله­بندی­های ساده، افعال، اعداد شمارشی و ترتیبی، دستور زبان فارسي: زمان‌ها، اجزاي جمله، متون ادبي شعر و نثر را در سطوح مقدماتي، متوسطه، پيشرفته و عالي آموزش ديدند و در خصوص زبان گفتاری و مکالمات روزمره نیز به صورت شنیداری و تصویری در تمرینات عملی شركت نمودند. مواد امتحاني بر اساس متون و فصول ارايه شده، آماده و جهت پاسخگويي در اختيار فارسي‌آموزان قرار گرفت.

در طول دوره بهاره علاوه بر کلاس‌های جاری؛ برگزاري اردوي آموزشي و تفريحي، نمايش فيلم‌ ، امتحان ميان ترم كتبي و شفاهي، آزمون امتحان جامع،مرحله اول المپياد، دوره دانش‌افزایی برای معلمان و ارائه مقاله وشعرخواني درمناسبت‌هاي مختلف از سوي معلمان و فارسي‌آموزان ازمجموعه برنامه‌هاي فارسي‌آموزان و معلمان بوده است. در اين دوره علاوه بر افزايش كيفي،حداقل شاهد 10% رشد كمي بوده ايم. 


١٨:٥٠ - 1396/04/03    /    شماره : ٦٨١٢٧٥    /    تعداد نمایش : ١٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: